Fumigacja eksportowa, czyli fumigacja towarów na eksport

Fumigacja eksportowa jest bardzo szerokim pojęciem odnoszącym się do eliminacji szkodliwych organizmów kwarantannowych w handlu międzynarodowym. Ideą tego procesu jest ograniczenie rozprzestrzeniania szkodników egzotycznych pomiędzy strefami klimatycznymi związanego z transportem towarów. Najczęściej odnosi się do gazowania kontenerów i ładowni statków przygotowywanych do wypływu w rejs, jednak bardzo często termin fumigacji eksportowej mylnie używany jest do określania obróbki termicznej opakowań drewnianych zgodnie ze standardem ISPM-15.

Zabiegi fitosanitarne zostały wprowadzone w celu zmniejszenia ryzyka zawleczenia i rozprzestrzeniania organizmów kwarantannowych w handlu międzynarodowym. Dotyczy to również handlu wewnątrzwspólnotowego w UE (Węgorek sosnowiec występujący w Portugalii).

Chcesz skorzystać z usługi fumigacji eksportowej? Darmowa wycena – zadzwoń!
Kontakt

Komory fumigacyjne Carsekt

Firma Carsekt dysponuje komorami fumigacyjnymi do dezynsekcji gazowej towarów przeznaczonych na eksport (drewno w balach, odzież, tytoń, nasiona i inne). Zabiegi wykonujemy pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin. Ponadto wykonujemy fumigację pustych oraz załadowanych środków transportu (fumigacja kontenerów, fumigacja naczep samochodowych).

Standard ISPM-15

Posiadamy uprawnienia do obróbki termicznej oraz znakowania drewnianych materiałów opakowaniowych przeznaczonych na eksport zgodnie z Międzynarodowym Standardem dla Środków Fitosanitarnych numer 15 (FAO / IPPC). Dysponujemy komorami z systemem kontrolno-pomiarowym, świadczymy usługi pod nadzorem Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

Zgodnie ze standardem ISPM-15 opakowania drewniane poddaje się obróbce termicznej HT (56 ºC w rdzeniu przez co najmniej 30 min) i oznakowane trwałym znakiem. Oprócz konwencjonalnej metody suszenia komorowego dopuszcza się metodę grzania objętościowego (mikrofale).

Zdjęcia usługi – fumigacja palet, opakowań drewnianych

Tagi: fumigacja Poznań, fumigacja Toruń, fumigacja eksportowa wg ISPM 15, palety IPPC, fumigacja palet, fumigacja kontenerów