Fumigacja eksportowa, czyli fumigowanie towarów na eksport

Fumigacja eksportowa jest bardzo szerokim pojęciem odnoszącym się do eliminacji szkodliwych organizmów kwarantannowych w handlu międzynarodowym. Ideą tego procesu jest ograniczenie rozprzestrzeniania szkodników egzotycznych pomiędzy strefami klimatycznymi związanego z transportem towarów. Najczęściej odnosi się do gazowania kontenerów i ładowni statków przygotowywanych do wypływu w rejs, jednak bardzo często termin fumigacji eksportowej mylnie używany jest do określania obróbki termicznej opakowań drewnianych zgodnie ze standardem ISPM-15.

Zabiegi fitosanitarne zostały wprowadzone w celu zmniejszenia ryzyka zawleczenia i rozprzestrzeniania organizmów kwarantannowych w handlu międzynarodowym. Dotyczy to również handlu wewnątrzwspólnotowego w UE (Węgorek sosnowiec występujący w Portugalii).

Fumigujemy palety, skrzynie, inne rzeczy na eksport. Certyfikujemy palety. Konkurencyjne ceny i darmowa wycena – zadzwoń!
Kontakt

Standard ISPM-15. Norma ISPM-15

Standard ISPM 15 (czasem nazywany także IPPC) wskazuje m.in. jakie opakowania należy poddać obróbce przed eksportem, jakie metody i sposoby obróbki tych opakowań są wskazane, a także w jaki sposób takie materiały powinny zostać oznakowane.

Zgodnie ze standardem ISPM 15, obróbce termicznej poddaje się opakowania z litego drewna takie jak skrzynie, palety, skrzyniopalety, podesty, stojaki. Wymóg nie dotyczy materiałów drewnopodobnych (kartony, sklejka, płyty wiórowe).

Firma Carsekt Sp. z o.o. posiada uprawnienia do obróbki termicznej oraz certyfikacji drewnianych materiałów opakowaniowych przeznaczonych na eksport zgodnie z Międzynarodowym Standardem dla Środków Fitosanitarnych numer 15 (FAO / IPPC). Dysponujemy komorami z systemem kontrolno-pomiarowym, świadczymy usługi pod nadzorem Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

Zgodnie ze standardem ISPM 15 opakowania drewniane poddaje się obróbce termicznej HT (56 ºC w rdzeniu przez co najmniej 30 min) i oznakowane trwałym znakiem (symbol kłosa IPPC wraz z indywidualnym numerem zgodnie ze świadectwem uprawniającym do wykonywania zabiegów). Oprócz konwencjonalnej metody suszenia komorowego dopuszcza się metodę grzania objętościowego (mikrofale).

Komory fumigacyjne Carsekt

Firma Carsekt Sp. z o.o. dysponuje komorami fumigacyjnymi do dezynsekcji gazowej towarów przeznaczonych na eksport. Fumigujemy na eksport m.in. takie produkty jak:

  • palety drewniane
  • drewno w balach (fumigacja kontenera z drewnem i nie tylko),
  • odzież (np. w big bagach, fumigacja naczep samochodowych),
  • tytoń,
  • zboże, nasiona, zioła, surowce roślinne,
  • materiały tekstylne,
  • książki i dokumenty,
  • materace,
  • wykładziny.

Zabiegi fumigacji eksportowej wykonujemy pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin.

Fumigacja palet drewnianych, fumigacja opakowań drewnianych

Współpracujemy z wieloma firmami produkującymi palety i inne opakowania drewniane.

Po zakończeniu procesu produkcyjnego świadczymy usługę obróbki termicznej i certyfikacji palet drewnianych, opakowań drewnianych. Po przeprowadzonym procesie w komorze suszarniczej na paletach zostaje wypalony certyfikowany znak normy ISPM 15, który jest świadectwem przeprowadzonej usługi. Ponadto po każdorazowej usłudze przekazujemy certyfikat fumigacji w formie papierowej.

Carsekt – fumigacja palet drewnianych (i innych opakowań drewnianych)

Firma Carsekt specjalizuje się w dezynsekcji i certyfikacji opakowań drewnianych. Przygotowujemy palety drewniane, skrzynie drewniane i inne opakowania drewniane na eksport. Świadczymy usługi fumigacji palet. Przygotowujemy dokumenty fumigacji. Oferujemy także gotowe palety fumigowane i inne opakowania drewniane po fumigacji na eksport. Wykonujemy obróbkę opakowań drewnianych zgodnie z normą ISPM-15.

Jesteś zainteresowany? Kliknij i spytaj o wycenę fumigacji palet.
Kontakt

Fumigacja kontenerów, fumigacja naczep samochodowych

Najczęściej poddawanym fumigacji eksportowej towarem w kontenerze jest drewno w balach. Po załadowaniu kontenerów drewnem można przystąpić do fumigacji. W tym procesie stosujemy fosforowodór (PH3), który skutecznie zwalcza wszelkie szkodniki drewna w każdym stadium rozwoju. Okres karencji wynosi zazwyczaj 10 dni.

Zdjęcia usługi – fumigacja palet, opakowań drewnianych

Tagi: fumigacja palet drewnianych, ISPM 15, IPPC, fumigacja eksportowa, fumigacja poznań, fumigacja opakowań drewnianych, skrzynie z drewna fumigowanego, fumigacja kontenera, certyfikat fumigacji palet, palety fumigowane co to jest, fumigacja kontenerów, paleta fumigowana cena, palety fumigowane cena, certyfikat fumigacji