Dezynsekcja mikrofalowa za pomocą Systemu Saurus Plus to najbezpieczniejszy sposób pozbycia się szkodników drewna. Ta metoda może być wykonywana przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe.

System mikrofalowy Saurus Plus

Mikrofale zostały wynalezione stosunkowo dawno, bo w 1864 roku przez szkockiego fizyka i matematyka Jamesa Clerka Maxwella. Wnioskował o ich istnieniu na podstawie równań matematycznych. Następnie Heinrich Hertz na podstawie przeprowadzonych doświadczeń udowodnił istnienie promieniowania elektromagnetycznego. Rozwój prac nad mikrofalami nastąpił dopiero w latach 30. XX wieku przy okazji prac prowadzonych nad tworzeniem radarów. Obecnie mikrofale wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Przede wszystkim w łączności i urządzeniach radarowych, ale także w przemyśle spożywczym i budowlanym (osuszanie murów).

Obecnie dzięki włoskim inżynierom z uniwersytetu w Bari i firmie MBL Solution, mamy możliwość zastosowania mikrofal również w branży usługowej związanej z dezynsekcją drewna. W roku 2008 wspomniana firma wprowadziła na rynek System mikrofalowy Saurus PLUS. Urządzenie to ma stanowić poważną alternatywę dla preparatów chemicznych, których nie można zastosować w każdym obiekcie ze względu na pewne ograniczenia związane ze stosowaniem aktywnych substancji lub chociażby na brak możliwości opuszczenia lokalu na czas dezynsekcji. Te oraz inne problemy rozwiązuje nam System mikrofalowy Saurus PLUS. Jest to propozycja znajdująca się w ofercie firmy Carsekt od 2011 roku.

Masz problem ze szkodnikami, potrzebujesz dezynsekcji?
Skontaktuj się naszym specjalistą!

Bezpieczeństwo

Systemowi mikrofalowej dezynsekcji Saurus Plus został nadany certyfikat CE. Gwarantuje on, że dezynsekcja tym systemem jest bezpieczna dla środowiska, a także dla zdrowia ludzkiego. Wszystkie potencjalne zagrożenia zostały wykryte i wyeliminowane. System dezynsekcji mikrofalowej jest urządzeniem wyposażonym w szereg zabezpieczeń. Czujniki pola elektromagnetycznego stałe oraz przenośne (osobiste) czy kamerę termowizyjną. Jest więc całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla pracowników obsługujących je. Nie ma też zagrożenia pożaru, gdyż pomiar temperatury dokonywany jest na bieżąco.

Zasady działania

Dezynsekcja mikrofalowa to promieniowanie o częstotliwości 2450 MHz, czyli promieniowanie pomiędzy falami radiowymi ultrakrótkimi a promieniowaniem podczerwonym. Jest ono zaliczane do fal radiowych. Emitowane mikrofale wprawiają w drgania rotacyjne cząsteczki wody zawartej w przegrzewanym drewnie, które następnie przekazują swoją energię cząsteczkom podgrzewanego materiału. Dzięki temu rośnie energia termiczna tego materiału, a więc temperatura.

Ekologiczna metoda walki ze szkodnikami drewna

Współcześnie kładziony jest duży nacisk na ekologię. W wielu dziedzinach zmierza się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Na rynku motoryzacyjnym powstają samochody elektryczne, które mają ograniczyć ilość spalin wytwarzanych przez silniki spalinowe. W przemyśle spożywczym także kładziony jest nacisk na żywność ekologiczną pozbawioną np. nawozów. Nie inaczej jest w sektorze usług dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Wycofanych z obrotu zostało bardzo dużo preparatów, a lista zakazanych substancji aktywnych wciąż się powiększa. System mikrofalowy Saurus Plus jest wspaniałą alternatywą wychodzącą naprzeciw proekologicznym oczekiwaniom. Saurus Plus nie wykorzystuje w swojej pracy żadnych preparatów chemicznych. Skuteczność w walce ze szkodnikami drewna osiągamy dzięki fizycznym właściwościom mikrofal opisanym powyżej. Urządzenie to jest w 100% ekologiczne.

Mobilność systemu Saurus

System mikrofalowy Saurus Plus pomimo pewnych gabarytów i złożoności konstrukcji jest urządzeniem w pełni mobilnym. System składa się z konsoli sterującej, wieży teleskopowej, na której zawieszone są magnetrony (urządzenia wytwarzające mikrofale) – a do nich przymocowane są anteny. Całość połączona jest ze sobą przewodami. Główny przewód zasilający zakończony jest wtyczką trójfazową. Podłączany jest do sieci lub w przypadku braku takiej możliwości system korzysta z własnego agregatu prądotwórczego. Całość mieści się w jednym busie.

Dezynsekcja mikrofalowa – funkcjonalność

Po upływie sześciu lat stosowania systemu mikrofalowego Saurus Plus z pełną stanowczością możemy stwierdzić, że była to wspaniała i udana inwestycja. Przeprowadziliśmy wiele usług mających na celu likwidację szkodników. W okresie stosowania urządzenia przeprowadziliśmy wiele usług, w różnego rodzaju budynkach. Począwszy, od budownictwa jednorodzinnego (domki letniskowe, domy z drewnianą konstrukcją więźby dachowej, domy z bala), poprzez obiekty użyteczności publicznej (urzędy, muzea, fundacje), a skończywszy na obiektach sakralnych.

Tagi: dezynsekcja mikrofalowa, mikrofale, system saurus plus