Firma Carsekt specjalizuje się w profesjonalnej dezynfekcji po zgonie, odkażaniu mieszkań i domów, w których doszło do rozkładu zwłok.

Oferujemy kompleksowe sprzątanie, dezynfekcję, odkażanie, w tym ozonowanie mieszkań, domów i lokali, po osobie chorej lub zmarłej. Usługi realizujemy szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Nasze działania obejmują różne etapy wykonania usługi — w zależności od poziomu skażenia otoczenia i ilości zanieczyszczeń.

Sprzątanie po osobie zmarłej wymaga większego nakładu pracy. Im dłużej leży ciało człowieka, tym więcej pracy potrzeba, aby doprowadzić pomieszczenie do stanu pierwotnego. W skrajnych przypadkach należy miejscowo usuwać tynk lub fragmenty podłogi, która nasiąkła płynami ustrojowymi wypływającymi z rozkładającego się ciała.

Taka usługa dezynfekcji po zgonie wymaga profesjonalnego sprzętu i właściwego podejścia. Działania wchodzące w jej skład obejmują m.in. opróżnianie mieszkania z rzeczy, które miały bezpośredni kontakt z rozkładającym się ciałem, dezynfekcję, zamgławianie na gorąco oraz ozonowanie.

Dezynfekcja po zgonie – toksyny

Do wykonania kompleksowej dezynfekcji po zgonie trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. Przy rozkładzie rozwija się robactwo, toksyczne bakterie i gazy. W procesach gnilnych powstają ptomainy (tzw. trupie jady) takie jak kadaweryna, putrescyna.

Trupi jad to aminy, które produkowane są w czasie procesów gnilnych o intensywnym zapachu, będącym typowym dla rozkładających się zwłok. Nie należy zbyt długo przebywać w jednym pomieszczeniu z ciałem osoby zmarłej, gdyż trupi jad staje się najbardziej toksyczny i niebezpieczny po ok. 10 godzinach od momentu zgonu.

W celu pozbycia się szkodliwych substancji z pomieszczenia należy używać specjalnych, silnych środków chemicznych. Wszystkie ptomainy, w tym właśnie trupi jad w temperaturze pokojowej przybierają postać bezbarwnych cieczy.

Uwaga! Oferowane przez naszą firmę ozonowanie po zwłokach oraz czyszczenie i dezynfekcja (odkażanie) po zgonach i zmarłych obejmuje także możliwość odzyskania (odratowania mebli, wartościowych rzeczy z mieszkania po zgonie) metodą zamgławiania ULV.

Odkażanie po zgonie i sprzątanie po zmarłym — używane środki

Odkażanie po zwłokach to zadanie dla profesjonalistów. Używane przez nas metody odkażania po zmarłym to zarówno działania fizyczne, chemiczne, jak i biologiczne. Środki do odkażania lokali wybierane są przez nas w zależności od stadium rozkładu, czy samego miejsca śmierci. Wykonywana przez nas usługa odkażania i sprzątania po zmarłym doprowadza lokal do stanu sprzed zdarzenia. Odkażanie po zmarłym wykonujemy ozonem czy też chlorkami bezankoniowymi, podchlorynem oraz formaliną.

Odkażanie po zgonie najlepiej wykonać oczywiście jak najszybciej. Rozkład po zmarłym następuje tuż po śmierci. Początkowo rozkład postępuje wewnątrz zwłok. Rozkład ciała powoduje przyciąganie insektów, które składają w ciele jaja. Następnie ciało zaczyna gnić. Im bardziej postępujący proces rozkładu, tym odkażanie po zgonie jest bardziej pracochłonne.

Ozonowanie domu po zgonie, po zmarłym

Zwłoki w zaawansowanym stanie rozkładu zaczynają wydzielać groźne dla zdrowia człowieka substancje. Wówczas to nie tylko przykry zapach, ale także możliwość zatrucia się. W takich przypadkach warto zastosować ozonowanie po osobie zmarłej, posiadające liczne zalety. Skutecznie  zwalcza niebezpieczne dla zdrowia substancje, bakterie i alergeny. Usuwa przy tym przykry zapach, a co bardzo istotne – nie wchodzi w reakcję z przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu. Pod tym względem ozonowanie jest bezpieczną i skuteczną metodą.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia po zgonie do ponownego zamieszkania, dlatego podchodzimy do tego bardzo profesjonalnie i rzetelnie.

Dezynfekcja domu po zgonie, po zmarłym

Dezynfekcji po zmarłym nie powinno się przeprowadzać na własną rękę. Wykonujemy kompleksową dezynfekcję po zmarłym, bez względu na zastaną na miejscu sytuację. Dezynfekcja po osobie zmarłej to proces, podczas którego koniecznie jest zastosowanie profesjonalnych środków odkażających, zarówno o działaniu biologicznym, chemicznym, jak i fizycznym. Zastosowanie ich jest zależne od wybranej przez nas metody dezynfekcji. Każda usługa to nowe doświadczenie, a dzięki zdobytej dotąd wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie efektywnie wykonywać swoją pracę.

Tagi: sprzątanie po zmarłym, sprzątanie po zgonie, odkażanie po zmarłym, odkażanie po zgonie, dezynfekcja po zgonie, dezynfekcja po zmarłym, sprzątanie mieszkania po zmarłym, po zgonie